0

پنج راهکار اساسی برای جلب اعتماد جنس مکمل

964 بازدید
اعتمادسازی

اگه می خوای اعتماد کسی رو که ازش خوشت میاد جلب کنی، حتماً این ۵ تا راهکار رو با دقت بخون و بهشون عمل کن.

 

۱. با «همه» خوب باش

بعضیا هستن که فقط با اون کسی که می‌خوان اعتمادشو جلب کنن رفتار خوبی دارن. نکته‌ي مهمی که بهتره بدونی اینه که آدمی که ذاتاً خوبه با همه خوب و درست رفتار می‌کنه؛ پس اگه طرف ببینه فقط با اون خوبی، می‌فهمه داری نقش بازی می‌کنی و سخت‌تر بهت اعتماد می‌کنه.

 

۲. مسئولیت‌پذیر باش

بعضی از آدما همیشه از زیر بار مسئولیت در می‌رن؛ ینی مثلاً‌ وقتی یه کار اشتباهی انجام می‌دن، همه‌ي تقصیرارو می‌ندازن گردن بقیه… مثلاً همیشه دیر میاد سر قرار و بهونه میاره که ترافیک بود، ماشین خراب شد، عمم زنگ زد، کار پیش اومد… وقتی این بهونه‌ها زیاد بشه کم کم اعتماد طرف از بین می‌ره.

آدمی قابل اعتماده که انقدر قوی باشه که بتونه مسئولیت اشتباه‌هاتشو بپذیره و جبرانشون کنه، نه که بقیه رو مقصر بدونه و در بره!

 

۳. رازدار باش

«وای فهمیدی مهرداد و سارا طلاق گرفتن؟ فک کنم مهرداد بهش خیانت می‌کرد، خیلی سروگوشش می‌جنبید…»

وقتی یه نفر اینجوری پشت سر بقیه حرف می‌زنه، من هیچ وقت نمی‌تونم بهش اعتماد کنم چون معلومه رازهای منو هم می‌ره به بقیه می‌گه.

پس اگه می‌خوای طرف بهت اعتماد کنه خیلی حواستو بده که جلوش پشت سر بقیه حرف نزی.

 

۴. خودت باش

بعضی وقتا این که نشون بدی تو بعضی جاها آسیب‌پذیر هستی خیلی بیشتر اعتماد طرف رو جلب می‌کنه تا این که همیشه نقش بازی کنی و خودتو «بهترین» نشون بدی.

البته این «خودت باش» باید با احتیاطِ زیادی رعایت بشه. آدمایی که همیشه می‌خوان خودشونو یه سنگِ نفوذناپذیر نشون بدن خیلی فیک هستن به نظرم، چون چیزی که واضحه اینه که همه‌ی آدما آسیب‌پذیرن. پس به جای قیافه گرفتن و ماسک گذاشتن، بد نیست که بعضی وقتا یه اعترافای کوچیکی هم به پارتنرت بکنی، اما خیلی باید مراقب باشی که از موضع ضعف نباشه.

یه جنبه‌ي دیگه‌ی «خودت باش» از این نظر اهمیت داره که وقتی طرف مقابل نظری می‌ده که با نظر تو فرق داره، به جای اینکه همیشه تأییدش کنی و فقط بگی «آره درسته»، خیلی قاطعانه و خونسرد مخالفتتو بیان کنی! اگر فقط تأییدگر باشی و هر چی می‌گه بگی درسته، واسش مشکوک می‌شی، چون فکر می‌کنه برای رسیدن به مقاصد خودته که اینجور رفتار می‌کنی.

 

۵. بخشنده باش

آدمای خودخواه برای هیچ کس قابل اعتماد نیستن. چرا؟ چون برای رسیدن به منافع شخصیشون حق و حرمت دیگران براشون اهمیتی نداره. پس نشون بده که آدم خودخواهی نیستی؛ چطور؟ بیشتر به فکر «دادن» باش تا «گرفتن».

گفتم بیشتر به فکر «دادن» باش تا «گرفتن». ممکنه از این مورد برداشت غلطی بشه، خیلی حواستو بده که تبدیل به «نوکر» نشی؛ ینی جوری نباشه که از خودت بگذری و خودتو نادیده بگیری تا آدم بخشنده‌ای به نظر برسی. یه آدم خوب، به این خاطر خوبی می‌کنه چون آدم خوبیه و از خوبی کردن لذت می‌بره، نه اینکه بخواد خودشو نادیده بگیره و اذیت کنه تا به دیگران خوبی کنه.

 

خب اینم از پست امروز!

بهت قول می‌دم اگه با دقت این پست رو دریابی و به چیزایی که گفتم عمل کنی، خیلی خیلی آدم قابل اعتمادتری به نظر می‌رسی!

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://reltip.ir/?p=1745
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد پنج راهکار اساسی برای جلب اعتماد جنس مکمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.